RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Bülent Ersoy’un mezarı 1.5 milyon TL’ye mal olacak

Hafta sonu Ankara’da bir güzellik merkezinin açılışına katılan Bülent Ersoy’un açıklamaları gündem olmuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan …

Hafta sonu Ankara’da bir güzellik merkezinin açılışına katılan Bülent Ersoy’un açıklamaları gündem olmuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan mezar yeri konusunda yardım istediğini söyleyen Ersoy, “Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan istirham ettim. Evet mezar yerim belli” diye konuşmuştu.

Söz konusu ifadelerin gündem olmasının ardından Ersoy’un menajeri Fevzi Siverek, Al Sana Haber’e bağlanarak konu hakkında konuştu.

Siverek, “Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye’ de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım çok kıymetli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım adına sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

‘MEZARINI ASANSÖRLÜ VE ŞİFRELİ YAPACAĞIZ’

Siverek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bülent Hanım’a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarlamışım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah gecinden versin tabii kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce hakkın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır.”

‘1,5 MİLYON TL TUTAR’

Mezarın maliyeti hakkında da konuşan Siverek, “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 milyon TL tutar” dedi. Ersoy’a yapılan mezarın 10 metre derinlikte olacağı da öğrenildi. 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku