RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Gezi Parkı davası kararına tepki yağıyor: ‘Saray’ın karanlığı bitecek, Gezi hep kalacak’

Gezi davasında Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet; tutuksuz ‘sanıklar’ Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden …

Gezi davasında Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet; tutuksuz ‘sanıklar’ Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi ve Can Atalay hakkında 18 yıl hapis cezası ve tutuklama kararı verildi.
 
Kararın ardından sosyal medyadan çok sayıda tepki yağdı.

 

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: En başından bu yana siyasilerin yürüttüğü Gezi Davası’nda, nihai “siyasi” karar açıklandı. Ve adalet onulmaz yarasını aldı. Gün gelecek, adalet herkese lazım olacak. Keyiflerine göre karar alanlar, kaçacak delik arayacak! 

Zafer Arapkirli: Siyasetin emrinde hukuk, hukuk değildir.

Gezi Direnişi Davası’ndaki karar, kumpas davaları sürecinde bir kara leke daha olarak tarihe geçecektir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: Gezi için #OsmanKavala’ya ağırlaştırılmış müebbet verilmesiyle milyonlara gözdağı verilmiştir.Saray’ın yargısı hukuk dağıtmaktan öte intikam alan bir aygıta dönüşmüştür. Gezi’den suç çıkarmaya çalışanları unutturmayacağız. Saray’ın karanlığı bitecek, Gezi hep kalacak.

Gökçe Gökçen: Hepimiz Gezi’deydik.

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer: Toplum vicdanı bir kez daha büyük yara aldı. Hukuksuz kararlarda sorumluluğu olanlar, er ya da geç bağımsız ve tarafsız yargı önünde hesap verecek!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku