RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Instagram, popüler uygulama BeReal’ın sevilen özelliğini çaldı

Günden güne TikTok’a evrilen Instagram, Meta’nın ‘ödünç alma’ stratejisi kapsamında ‘yeni’ bir özelliğe daha kavuşmaya hazırlanıyor. Uygulama …

Günden güne TikTok’a evrilen Instagram, Meta’nın ‘ödünç alma’ stratejisi kapsamında ‘yeni’ bir özelliğe daha kavuşmaya hazırlanıyor.

Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan yeni ayrıntılar, Instagram’ın son dönemin popüler uygulamalarından BeReal’ın kritik bir özelliğini bünyesine katacağını gösterdi.

‘FOTOĞRAF AT’ HATIRLATMASI

WebTekno’nun aktardığı habere göre; Instagram’ın test etmekte olduğu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, tam anlamıyla ‘anlık’ paylaşma şansına kavuşacaklar. Instagram, her gün farklı bir zamanda kullanıcılara bir bildirim gönderecek ve bir fotoğraf paylaşmasını hatırlatacak. Bu fotoğrafın paylaşılması içinse iki dakikalık bir süre verilecek.

YENİ ÖZELLİK NASIL KULLANILIYOR?

Şu anlık ‘Candid Challenges’ adını taşıyan yeni özellik, uygulamada ‘Hikâyeler’ bölümünde gözükecek. Özelliğin aktifleştirilmesiyle birlikte gelen bildirimlerde kullanıcılar hikâye sayfasına ulaşacaklar.

Kullanıcılar, sadece çift kamera ile çekim yapabilecekler. Yani hem ön kamera hem de arka kameralarını kullanacaklar ve böylece bulundukları mekânı ve kendilerini gösterecekler.

Uygulama, şu anda kullanıcılarla test edilmiyor:

Paluzzi’nin özelliği ortaya çıkarmasıyla birlikte Meta’ya ulaşan The Verge, özelliğin durumu hakkında bilgi aldı. Bir Meta sözcüsü, yaptığı açıklamada özelliğin şu anda şirket içinde test edildiğini ve diğer kullanıcılara yansıtılmadığını paylaştı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku