RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Kayserispor teknik direktörü Atan: Hayal ve umut satmadım

Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, sezonun ilk idmanında açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, bugün teknik direktör Çağdaş Atan yönetiminde yaptığı antrenmanla 2023-2024 sezonun hazırlıklarına başladı.

İdman öncesi açıklama yapan Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Önümüzde zorlu süreç var, Planlarınız var. Geçen sene güzel bir hikaye yazdık. Yeni hikayeler yazmak lazım. Biz ekip olarak buna hazırız. Kayserispor bizim gözümüzde her zaman geçen sezonun ilk yarısındaki puan tablosunda olması gerekiyor. Bu işin üç tane sac ayağı var. Tek ekip, yönetim ve futbolcular. Yönetimimiz bize aramıza yeni oyuncular katılacağıyla ilgili söz verdi. Ben bu sözlerini tutacaklarını düşünüyorum. En kısa zamanda aramıza iyi oyuncular katmayı planlıyoruz. Çünkü şu an geçen seneki kadronun çok çok gerisindeyiz. Ve çok da geç kalmış olduğumuzu söyleyebilirim. Kampa yeni oyuncuların çoğunun yetiştirip girebilirsek eğer, geçen seneki başarıyı tekrarlayabiliriz demiştim. Ama maalesef bu gerçekleşmedi. Biz o gerçekleşecek günü bekliyoruz. Umudumuz var. Ben hiçbir zaman Kayserispor taraftarına, Kayseri şehrine hayal ve umut satmadım. Hiç öyle bir şey yapmaya da niyetim yok. Oyunculara söylediğim şey onlar bizim yani büyüttüğümüz bir çiçek gibi. Onları kaybetmek istemedim. Tekrardan güzel, başarılı, iyi bir sezon geçirmek istiyoruz. Ama dediğim gibi beklentilerimiz var. Sezonun sonlarına doğru açıklamalarım oldu. Bu açıklamalarımın tamamının da arkasındayım. Şu anda arkasındayım.”

“KADROMUZUN ACİLEN GÜÇLENDİRİLMESİ GEREKİYOR”

Şu an aralarına katılan yeni oyuncu olmadığını hatırlatan Çağdaş Atan, “Aksine kaybettiğimiz oyuncular var. Bu bir süreç, beklememiz gerekiyor. Bu süreyi de yönetimimize tanımamız gerekiyor ama sürenin de çok daraldığını bilmemiz gerekiyor. Kampa tam kadro gelemedik ama bundan sonra bir an önce geç kaldığımız durumu bizi bilen, beraber çalıştığımız oyuncularla avantaja çevirmemiz gerekiyor. Yeni gelen oyuncuların çok çabuk adaptasyonunu sağlayabileceğimizi düşünüyoruz. Bence şu an en az 6 tane oyuncuya ihtiyacımız var. Geçen sene başında Kayserispor için herkes olumsuz tablolar çiziyordu, elimizdeki kadro için. Şu an o kadrodan elimizde yanlış saymadıysam eğer 10 oyuncu yok. O beğenilmeyen kadronun içinden şu an 10 oyuncu yok. O yüzden kadromuzun acilen güçlendirilmesi gerekiyor. Listemizde belirlediğimiz 2-3 oyuncuyla da çok net görüşmeler yaptık. Ama maalesef içinde bulunduğumuz durumdan dolayı bir sonuç alamadık. O listedeki oyuncuları kaybediyoruz. Benim korkum çok fazla geç kalmak” sözlerini sarf etti.

“İŞLER ÇIĞIRINDAN ÇIKTIKTAN SONRA…”

Sezon öncesi iki kamp dönemini de Kayseri’de geçireceklerini belirten Çağdaş Atan, “Oyuncularıma da onu söyledim. Onlarla çalışmaktan çok mutluyum. Tekrardan beklentilerimiz karşılanırsa iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Zaten onu geçirmeyeceğimizi düşündüğüm an daha önce de söyledim. Burada hayal satacak durumda değilim. Kayserispor’u başarılı hale getirecek grup varsa ben buradayım ya da sürdürülebilir bir Kayserispor varsa ben buradayım. İşler çığırından çıktıktan sonra zaten burada durmamızın bir anlamı yok. İlk etabı burada yapıp 19 Temmuzda bir tane maç oynamayı planlıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı. (DHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku