RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

MHP ’li vekilin şoförü, ABB görevlisine çarptı

Eski bakanlardan Ergezen’in Ankara ’daki cenazesinde, MHP ’li vekil Erkan Haberal ’ın şoförü, Ankara Büyükşehir Belediyesi ’nin güvenlik görevlisine çarptı.

Eski bakanlardan Ergezen’in Ankara ’daki cenazesinde, MHP ’li vekil Erkan Haberal ’ın şoförü, Ankara Büyükşehir Belediyesi ’nin güvenlik görevlisine çarptı. Güvenlik görevlisinin durumunun iyi olduğu belirtilirken, Haberal ANFA görevlisini suçladı. Ankara Emniyeti ise olayla ilgili adli işlem başlattı.

MHP ’li vekilin şoförü, ABB görevlisine çarptı

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen’in Ankara Hacı Bayram Veli Camii’ndeki cenaze töreninde, araçla kapalı alana girmek istediği belirtilen Meclis İdare Amiri ve MHP Milletvekili Erkan Haberal’ın şoförü, araç girişlerine kapalı olan alanın önündeyken, bir anda gaza basarak Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) görevlisine çarptı. Güvenlik görevlisinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

MHP ’li Haberal, sosyal medyada tepki çeken olaya ilişkin olarak Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Olayı “müessif ve münasebetsiz” olarak niteleyen Haberal, “Resmî otomobilimi kullanan şoför arkadaşımla camiye giriş esnasında Büyükşehir Belediyesi ANFA görevlisinin son derece kaba ve kırıcı muamelesine maruz kaldım” dedi.

“Önce otomobilimin camına ANFA A(nkara Altınpark İşletmeleri) görevlisinin eliyle vurarak hakeratamiz bir davranışıyla karşılaştım” iddiasında bulunan Haberal şöyle devam etti:

‘ÖNYARGLISI VE TAHAMMÜLSÜZ ’

“Bir provokasyon ihtimaline karşılık soğukkanlılık ve sağduyuyla hareket ettim ve otomobilden inip yürüyerek cenaze namazının kılınacağı alana intikal ulaştım. Arkasında ANFA görevlisinin önyargılı ve tahammülsüz muamelelerinin şoförümü hedef alarak devam ettiğini, hatta fiili müdahalede bulunduğunu namaz sonrası öğrendim. Doğal olarak da şoförüm tepkisini gösterip otomobili sürünce orada görevli bulunan bir şahsa çarpmış, bunun üzerine da şahsıma iftira kampanyası hazırlanarak sosyal medyadan servis edilmiştir. Olay tamamen bundan ibarettir. ANFA görevlisinin yetkisi olmadan otomobille girişime menfi şekilde müdahil olması, sonrasında bilgim ve dahilim olmadan otomobilimin kurulan bariyerlerin açık kısmından girme teşebbüsü istenmeyen görüntülere yol açmıştır…”

Gelişmelerden ‘üzgün olduğunu ’ ifade eden Haberal, “Maksatlı, kötü niyetli ve provakatif ANFA görevlisi olayın yegane sorumlusudur. Konuyla ilgili gerekli inceleme ve takibat devam etmektedir… Ayrıca bir anlık dikkatsizlikle otomobilin temas ettiği ilgili güvenlik görevlisinin müsebbibi tamamıyla ANFA görevlisidir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi de hasseten iletiyorum…Kamuoyunun takdirlerine konuyu arz ediyorum” diye yazdı.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

Ankara Emniyeti, olayla ilgili adli işlem başlatıldığını açıkladı. Emniyet, güvenlik görevlisi Ö.K. ’nin sağlık durumunun iyi olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı yönünde sağlık kuruluşunca rapor düzenlendiğini de belirtti.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku