RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Sivas’ta Fatma’yı öldürüp gömen sanık, 2-3 günde bir cesedi kontrole gitmiş

Sivas’ta Fatma Öz’ü (44) öldürdükten sonra kullanılmayan mermer ocağı sahasına gömen tutuklu sanık Bahri Maraşlı’nın (42) yargılanmasına başladı …

Sivas’ta Fatma Öz’ü (44) öldürdükten sonra kullanılmayan mermer ocağı sahasına gömen tutuklu sanık Bahri Maraşlı’nın (42) yargılanmasına başladı. Sanık Maraşlı, mahkemedeki ifadesinde, Fatma Öz’ü gömdükten sonra 2-3 gün aralıklarla cesedi kontrol etmeye gittiğini söyledi.

Gürün ilçesinde eşinden boşanan Fatma Öz, 20 Nisan 2021 tarihinde ortadan kayboldu. Malatya’nın Darende ilçesinde yaşayan ailesinin kayıp başvurusu üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. İlçede fırın işleten Bahri Maraşlı ile ilişkisi olduğu öne sürülen Fatma Öz’ün son görüldüğü yerler incelendi, telefon numarasından teknik takip yapıldı. Ailesi, Fatma Öz’ün bulunması için bir televizyon programına çıktı. Öz ile ilişkisi bulunduğu ileri sürülen Bahri Maraşlı da programa katıldı.

Çelişkili bilgiler veren Bahri Maraşlı, 25 Mayıs 2021’de Gürün İlçe Devlet Hastanesi önünde silahla intihara kalkıştı. Maraşlı, hastanede tedavisi sırasında Fatma Öz’ü tabancayla öldürdüğünü ve ilçeye bağlı Kavak köyü yakınlarındaki eski mermer ocağı sahasına gömdüğünü itiraf etti. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, Maraşlı’nın ifadesi doğrultusunda bölgede yaptığı aramada, Fatma Öz’ün üzeri taşlarla kapatılmış cesedini buldu. Yapılan otopsinin ardından Öz’ün cenazesi ailesine teslim edilerek defnedildi. Bahri Maraşlı ise tutuklanarak cezaevine konuldu. Maraşlı hakkında TCK’nın 81’inci maddesi kapsamında kasten öldürme suçlamasıyla müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

MAHKEME İFADELERİNDE ANLATTI

Tartışma sırasında Fatma Öz’ün kendisine hakaret ettiğini söyleyen Maraşlı, “Gitmek istediğini belirterek aşağı doğru yürümeye başladı ve sakinleştirmek için peşinden gittim. Bu sırada belimdeki tabancanın düşeceğini düşünerek elime aldım. Yanına gittiğimde elimde bulunan silahı tutarak göğüs kısmına dayadı ve ‘beni öldür’ diye bağırdı. Bu esnada tabanca ateş aldı. Yaralandığını görünce paniğe kapıldım. Aracım yukarı kısımda kalmıştı, koşarak gidip aldım ve yanına geldim. Yolun dar olmasından dolayı onu aracın koltuğuna taşıyamadım. Bagaja koyarak hastaneye götürmek üzere yola çıktım. Yolda inleme sesleri kesilince aracı durdurdum. Kontrol ettiğimde öldüğünü anladım. Panikleyerek onu gömmeyi düşündüm ve yere yatırarak araçta bulunan kartonlarla üzerini örttüm. Daha sonra tarladan topladığım taşlarla görünmeyecek şekilde üzerini kapattım” diye konuştu.

TAHLİYE İSTEDİ

Sanık Maraşlı ifadesinin devamında Fatma Öz’ün aracında kalan cep telefonunu alarak işletmiş olduğu ekmek fırınındaki çekmeceye sakladığını, 2-3 gün aralıklarla gömdüğü yerdeki cesedi kontrol etmeye gittiğini söyledi. Maraşlı, cesedi gömdüğü yere 5’inci kez gittiğinde ise Öz’ün cep telefonunu da oraya attığını belirtti. Fatma Öz’e evden kaçmış izlenimi vermek için ikamet ettiği evden bavulunu ve çantalarını aldığını, bunları cesedi gömdüğü bölgeye götürerek yaktığını da söyledi. Olayı polise anlatmayı çok kez düşündüğünü ancak cesaret edemediğini anlatan Maraşlı, daha sonra aynı silahla intihar girişiminde bulunduğunu kaydetti.

Cinayeti bilerek ve isteyerek işlemediğini belirten sanık Maraşlı, suçsuz olduğunu ileri sürerek beraatını ve tahliyesini talep etti. Sanığın tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti duruşmayı 12 Mayıs’a erteledi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku