RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik: ‘Büyük sürpriz oldu’

Türkiye Futbol Federasyonu’nda seçim süreci geride kaldı ve tek aday olarak seçime giren Mehmet Büyükekşi başkan seçildi. TFF Onursal Başkanı …

Türkiye Futbol Federasyonu’nda seçim süreci geride kaldı ve tek aday olarak seçime giren Mehmet Büyükekşi başkan seçildi. TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, seçimin ardından Sporx’e konuştu. Erzik, Servet Yardımcı’nın kendisini şaşırttığını dile getirdi.

SEÇİMDE NEDEN OY KULLANAMADI?

TFF’nin Ankara’daki seçimine katılamayan Şenes Erzik üzgün olduğunu dile getirdi. Erzik, “Sağlık problemlerim sebebiyle seçime katılamadım. Seçimin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

NİHAT ÖZDEMİR’İN İBRASI

Nihat Özdemir ve yönetiminin mali ve idari yönden ibra edilmesini değerlendiren Erzik, “Genel Kurul’a gidemediğim için tüm detaylara hakim değilim. İbra önemli bir meseledir. İbra olan bir TFF yönetimi için de bir şey söylemek mümkün değil. Doğrusu yapılmış. İbra olması güzel bir durum. Bence iyi de olmuş” açıklamasında bulundu.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ, TÜRK FUTBOLU İÇİN DOĞRU İSİM Mİ?

Şenes Erzik, TFF’nin yeni başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Türk futboluna katkı verip veremeyeceği sorusuna, “Herkes Mehmet Büyükekşi’yi düşündüğüne göre demek ki doğru bir karar vermiş Türk futbolu. Ben kendisini tanımıyordum. Ancak; şu anda kendisiyle ilgili görüşlerim müspet. Zaten seçimde rakibi de yoktu” dedi.

“SERVET YARDIMCI’NIN SEÇİME GİRMEMESİ BENİM İÇİN SÜRPRİZ”

Türk futbolunun uluslararası alanda temsili konusunda Servet Yardımcı’ya büyük destek veren Şenes Erzik, “Servet Yardımcı’nın seçime girmemesi benim için sürpriz. Kendisiyle bir kez konuştum. Neden girmediğini bilemedim. Kendisinin UEFA’daki pozisyonu da dört dörtlük bir mevkiydi. Bildiğiniz üzere bir UEFA ve FIFA’daki görevlerimiz için ömrümüzü verdik. Tabii ki başka bir yöneticinin oralarda olması zamana bağlı bir iş. Benden önce ve benden sonra da o mevkide olan ve o rekoru kırabilen başka kimse yok” diye konuştu.

“YAYINCI KURULUŞ MESELESİ, ACİLEN ÇÖZÜLMELİ”

Yayıncı kuruluş meselesinin acilen çözülmesi gerektiğini belirten Erzik, “Benim dönemimde havuzu kurmuştuk. 55 milyon dolar, 3 senelik anlaşma yaptık. Bizden sonra gelenler devam ettirdiler. Sonrasında bir bilinmezlik var. Bu durum üzücü. TFF Başkanı Büyükekşi’nin bunu çözmesi gerek. Başka türlüsü olmaz” ifadelerini kullandı.

“LİYAKAT HER ZAMAN ESASTIR”

Öte yandan Erzik, Türk futbol camiasına da mesaj verdi. Erzik, “Kullanmayı en çok sevdiğim cümlelerimden biridir. Liyakat her zaman esastır. Geriye değil, geleceğe bakmak gerek” diyerek sözlerini tamamladı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku