RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

WhatsApp’a ‘1 ay’ müddet verildi

Avrupa Tüketici Örgütü (BEUC) ve Avrupa Tüketici Yetkilileri Ağı, WhatsApp’ın değişiklikleri sade ve anlaşılır bir lisanla açıklamadığını ve bu …

Avrupa Tüketici Örgütü (BEUC) ve Avrupa Tüketici Yetkilileri Ağı, WhatsApp’ın değişiklikleri sade ve anlaşılır bir lisanla açıklamadığını ve bu nedenle AB tüketici yasasını ihlal ettiğini savunuyor.

GİZLİLİK SİYASETİ GÜNCELLEMESİ

Haber Global’de yer alan habere nazaran, ulusal tüketici gözlemcilerinden oluşan ve AB yöneticisi tarafından desteklenen Tüketici Muhafaza İş birliği Ağı, ocak ayında WhatsApp’a güncellenmiş kapalılık siyaseti hakkında açıklama isteyen bir mektup gönderdi.

Düzenleyiciler, WhatsApp’tan mart ayında gelen bir karşılığın onları ikna etmediğini ve çarşamba günü ikinci bir mektup göndermelerini istediğini söyledi.

Komisyonun adalet şefi Didier Reynders yaptığı açıklamada, “WhatsApp, kullanıcıların neyi kabul ettiğini ve ferdî bilgilerinin ticari emellerle, bilhassa ticari ortaklara hizmet sunmak için nasıl kullanıldığını onlara açıklamak zorunda” dedi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku