RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Yunan itfaiye ekibi, İskenderun’da bir kızı enkaz altından kurtardı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından Yunanistan afet müdahale ekibi, İskenderun’da yaptığı bir arama kurtarma çalışmasında küçük bir kız çocuğunu enkaz altından sağ olarak kurtardı.

Türkiye‘ye gelen Yunanistan afet müdahale ekibinden (EMAK) 4 kişinin, İskenderun’da enkaz altında arama ve kurtarma çalışmalarına katıldığı görüntülendi.

Yunan arama kurtarma ekipleri, enkaz altındaki 7 yaşındaki bir kızı kurtarmak için uzun süre mücadele ettiği, ancak başarılı olamadığı belirtildi.

SKAİ TV’nin aktardığına göre, Yunan kurtarma ekipleri 7 yaşındaki kızın cansız bedenini enkaz altında çıkardıktan sonra içeriden sesler geldiğini iddia ederek, arama çalışmalarına devam ettikleri kaydedildi.

 

Enkazda aileden başka kimsenin bulunmadığına dair bilgilere rağmen enkaz altında çalışmalarını sürdüren Yunan kurtarma ekibinden bir itfaiyeci, 7 yaşındaki kızın küçük kız kardeşine ulaşarak, Türk arama kurtarma ekiplerinin de yardımıyla kızı sağ olarak enkazdan çıkardı.

Olay yerinde bulunan Yunan arama kurtarma ekibinin gözyaşlarını tutamayarak, birbirlerine sarıldıkları an kameralara yansıdı. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku