RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Almanya’da büyük beğeni toplayan Zeynep Avcı: Destek bekliyorum

Katıldığı ‘O Ses Almanya’ (The Voice Of Germany) yarışmasında çeyrek finale kalan Zeynep Avcı, pazar günü canlı yayınlanacak programda …

Katıldığı ‘O Ses Almanya’ (The Voice Of Germany) yarışmasında çeyrek finale kalan Zeynep Avcı, pazar günü canlı yayınlanacak programda sevenlerinden destek beklediğini söyledi: “Benim bu yola başlamadan önce en fazla özen gösterdiğim kendi şarkılarımı kendi dilimde söylemek, kanıma kadar işleyen şarkılarla insanların huzuruna çıkmaktı.”

Zeynep Avcı, Almanya’da katıldığı ‘Voice Of Germany’ adlı ses yarışmasında ilk turda Tan Taşçı’nın ‘Yalan’ şarkısını seslendirerek büyük beğeni toplamıştı. Avcı, ikinci turda da Zerrin Özer’in ‘Kıyamam’ adlı şarkısını yine Türkçe olarak seslendirdi ve başta jüri olmak üzere herkesin takdirini kazanarak bir üst tura çıkmayı başardı.

1970’li yıllarda Almanya’ya göç eden Zonguldaklı bir ailenin üç çocuğundan biri olan Zeynep Avcı, pazar günü Almanya’nın SAT1 televizyonunda yerel saatle 20.15’te yayınlanacak çeyrek finalde yarışacak.

“YARIŞMAYA TESADÜFEN KATILDIM”

İlk şan dersini 12 yaşında alarak müzik hayatına başladığını söyleyen Avcı, daha sonra uzun yıllar Nuri Karademirli ve Serap Saat’ten Türk Sanat Müziği eğitimi aldığını ifade etti.

22 yıldır Berlin’de sahne alırken bir yandan da 15 yıl boyunca bir şirkette yönetici olarak görev yapan Avcı sesi ile son dönemde hem Türkiye’de hem de Almanya’da geniş bir hayran kitlesine ulaşırken, son 5 aydır da Berlin’de bir ilkokulda çalıştığını söyledi.

Yarışmaya tesadüfen katıldığını dile getiren Zeynep Avcı, “Bir kız arkadaşım 10 sene önce o yarışmaya benim adıma müracaat etmiş. Bir geri dönüş olmamıştı. Onlardan bu sene başında genel bir e-mail geldi. Benim de zaten mevcut videolarım vardı YouTube’da, onları ekledim. 2 hafta sonra da dönüş oldu. Açıkçası önce çok fazla ciddiye almadım. İstanbul’da vapurdaydım ve inmek üzereydim. ‘Videolarınızı dinledik, hoşumuza gitti, katılmayı düşünür müsün?’ dediler. Ön elemelere çağırdılar, direkt Türkçe şarkılarla başladım. O şekilde yolculuk başladı” dedi.

“BU KADAR İLGİYİ BEKLEMİYORDUM”

Türkçe şarkıları kendisinin talep ettiğini kaydeden Avcı, “Türkiye’den bu kadar ilgi beklemiyordum. Almanya’da Türk bir kız biraz ilgi uyandırır diye düşünmüştüm ama bu kadar dev bir ilgiyi beklemiyorduk. Aynı şekilde Almanya’da da öyle. Şaşırtıcı bir şekilde Almanlardan da destek ve ilgi var” ifadelerini kullandı.

Almanya’da Türkçe şarkılarla beğeni toplamanın inanılmaz bir duygu olduğunu dile getiren Avcı, “u yola başlamadan önce en fazla özen gösterdiğim kendi şarkılarımı kendi dilimde söylemek; kanıma kadar işleyen şarkılarla insanların huzuruna çıkmaktı. Özellikle Türkçe bilmeyenler için bu duyguyu uyandırmak, onlarda hissettirmek istediğim duyguyu hissettirmek inanılmaz güzel bir ödül benim için” açıklamasını yaptı.

BU KEZ MESAJLAR BELİRLEYECEK

Kendisini dinleyen ve beğenen herkesin desteğine ihtiyacı olduğunu söyleyen Zeynep Avcı, sevenlerinin pazar günü canlı yayında kendisini telefonlarla ve SMS mesajları ile desteklemelerini istedi.

Avcı, “Bundan sonrası için desteğe ihtiyacım var. Bu pazar günü canlı canlı televizyonda olacağız. Bu kez elemelerimiz telefon ve mesajla olacak. Pazar günü 20.15’te yarışmayı izlesinler, beni izlesinler. Eğer hoşlarına gider ve beni desteklemek isterlerse şimdiden herkese teşekkür ederim” dedi.

KIZINA SEZEN AKSU’NIN ADINI VERDİ

Zeynep Avcı, aynı zamanda büyük bir Sezen Aksu hayranı. 6 yaşındaki kızına da Sezen Aksu’dan etkilenerek Sezen ismini veren Avcı, “Küçüklüğümden beri eğer bir kızım olursa adını Sezen koyacağım diyordum” diye konuştu. (İHA)


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku