RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Spotify, Türkiye’deki fiyatlarına zam yaptı

Çevrimiçi müzik ve podcast dinleme uygulaması Spotify, Türkiye için zam kararı aldı. Geçtiğimiz dönemde Apple, Music uygulamasının abonelik …

Çevrimiçi müzik ve podcast dinleme uygulaması Spotify, Türkiye için zam kararı aldı.

Geçtiğimiz dönemde Apple, Music uygulamasının abonelik ücretlerine yüzde 42’lik bir zam yaptı. Spotify kullanıcıları ise bugün itibariyle fiyatlara yüzde 15 oranında bir zam yapıldığını gördü. Bununla birlikte platform tekrar en pahalı uygulama oldu.

FİYATLARA YÜZDE 15 ZAM YAPTI

Shiftdelete’nin haberine göre, Spotify tarafından fiyatlara yapılan zam sonrasında Bireysel abonelik paketi 18,99 TL’den 20.99 TL’ye yükseldi. 23,99 TL’lik Duo paketi ise 27,99 TL oldu. Ailesiyle ve arkadaşlarıyla birlikte kullananların popüler seçimi olan Aile paketi ise 29,99 TL’den 34,99 TL’ye yükseltildi. Son olarak, içlerinde en uygunu olan Öğrenci paketi de 8,99 TL’den 10,49 TL’ye zamlandı.

Apple ile Spotify arasındaki fiyat rekabeti uzun zamandır kafa kafaya gidiyor. Spotify geçtiğimiz şubat ayında fiyatlarına zam yaparak aile paketini 29.99 TL’ye çıkardı. Apple ise nisan ayında aldığı fiyat yükseltme kararıyla durumu eşitledi.

Bununla birlikte Apple, 26 Mayıs itibariyle Öğrenci paketi 9,99 TL / ay, Bireysel paket 19,99 TL / ay, Aile paketi 29,99 TL / ay olacak şekilde fiyatlarına zam yaptı. Yani rakibini geride bıraktı. Fakat bugün itibariyle tekrar piyasanın en pahalısı Spotify oldu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku