RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

TRT’nin dizi ekibi yangın çıkarıp söndürmemiş!

495

Raporda dizi ekibinin film sahnesi için çıkardığı yangını söndürmeden gittiği belirtilirken, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yangında sorumluluğu olanların açıklanmasını istedi.Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olan Çankaya Kızılay’daki Saraçoğlu Mahallesi’nde TRT’de yayınlanan ‘Teşkilat ‘ dizisinin çekildiği sırada yangın çıktığını duyurmuştu.

Yangına ilişkin itfaiye raporunda yangın ihbarının 19 Aralık gecesi saat 03.10’da yapıldığı ve ekiplerin 03.17’de bölgeye intikal ettiği belirtildi.

Raporda yangının çıkış nedeni şöyle açıklandı:

“Yapılan incelemede, çevredeki vatandaşlardan alınan bilgiye göre dizi çekimi yapıldığı, daire içerisinde daha önceden olan yangın izlerinin dizi çekimi amacıyla kendileri tarafından yapıldığı ve olay yerini gece 01.00’de terk ettikleri öğrenildi. Yangının meydana geldiği yatak odası kısmında tamamen söndürülmeden bırakılan ateşin koltuk süngerini yavaş yavaş yaktığı, alevlerin çevredeki yanmaya müsait maddelere sirayet ettiği, yangının da bu şekilde çıktığı kanaatindeyiz.”

Yangının 3 katlı binanın 1’inci katında gerçekleştiği, binanın dış cephesinin tamamen yandığı ve islenerek hasar gördüğü belirlendi.

“AKIL ALMAZ BİR OLAY”

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yaptığı açıklamada Saraçoğlu Mahallesi’nde yangın sahnesinin çekimini “Akıl almaz bir olay” diye nitelendirerek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yangında sorumluluğu olanları açıklamasını istedi.

ANKA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.