RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

CHP Bursa’dan şok BURULAŞ iddiası!

CHP İl Başkanı İsmet Karaca, BURULAŞ başta olmak üzere Büyükşehir Belediye şirketlerinin yönetimlerinin AKP’li kadrolarla doldurulduğunu öne sürerek, şirketlerin devasa zararlara uğradığını iddia etti.

Karaca’nın BURULAŞ önünde düzenlediği basın toplantısına, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yanı sıra ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ile belediye meclisi üyeleri de katıldı.

“BELEDİYE SAVRULUYOR”
Büyükşehir Belediyesi’nin 3 milyar liralık bütçesinin 5 milyar liralık borcunun olduğunu kaydeden Karaca, “Bu borçlar ancak kötü yönetilmekle, beceriksizlikle ve iş bilmezlikle olur. Bursa’da belediye savruluyor. 213 milyon lira zarar eden BURULAŞ yine AKP yönetiminde 3 yıl önce kâr ediyordu. 2017 yılında kâr etmiş bu şirket, yönetim değişikliğiyle birlikte alınan kararlarla burası tepetakla gidiyor. Bana 2 yıl öncesine kadar kâr eden BURULAŞ’ın nasıl olup da 213 milyon zarar ettiğini anlatıp ikna etsinler, söz veriyorum muhalefet yapmayacağım” diye konuştu.

“YOLSUZLUK VAR”
AK Parti hükümetinin CHP’li belediyelerdeki iştirak şirketlerindeki yönetici atamasına bile müdahale etmek istediğini dile getiren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ise, “Yeni bir yasa getirmek istiyorlar. Niye biliyor musunuz? ‘Büyükşehirlerin şirketlerinin başkan ve yöneticilerinin atamasını meclis çoğunluğuna göre yapalım’ diyorlar. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin’de meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda olduğu için oraya atama yapacaklar. Çünkü yolsuzluk çünkü kirlilik bu şirketlerde başlıyor, bu şirketlerde devam ediyor. 213 milyon lira zarar, Bursa’nın parası, tüyü bitmemiş yetimin parası, halkın parası” ifadelerini kullandı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku