RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Test karmaşasının ardından kritik istifa çağrısı

Valiliklere gönderilen genelgeye göre, dün kaldırılan “iç hat uçuşlarında tüm yolcular için PCR test zorunluluğu” yeniden getirildi. Buna göre …

Valiliklere gönderilen genelgeye göre, dün kaldırılan “iç hat uçuşlarında tüm yolcular için PCR test zorunluluğu” yeniden getirildi. Buna göre, bazı durumlarda aşısız, aşı sürecini tamamlamayan, son 180 günde Covid-19 geçirmemiş kişilerden PCR istenmesine devam edilecek.

İSTİFA ÇAĞRISI

Düzenlemenin ardından TTB, sosyal medya hesabınan bir açıklama yaparak test konusunda yaşanan bu karmaşaya tepki gösterdi.

TTB, alınan kararın bilim dışı oldğunu vurgulayarak “Toplumu hastalığa mahkum edenleri bir kez daha istifaya çağırıyoruz” dedi.

TTB’den yapılan açıklama şu şekilde:

Salgın anlık değişen kararlarla değil, bilimsel verilerle yönetilmeli. SARS-CoV-2 virüsünün uçakta bulaşıp tren ve otobüste bulaşmama gibi bir özelliği yoktur. Alınan kararlar her zamanki gibi bilim dışıdır. Toplumu hastalığa mahkum edenleri bir kez daha istifaya çağırıyoruz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku