RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

GTD ile TUR-İD iş birliği içinde olma kararı aldı

‘’Anadolu Mutfağı’’ ve ‘’Osmanlı Mutfağı’’nı tanıtmayımisyon edinen GTD; yerli ve yabancı turistlerin Gastronomik ürünleri tatması, yenideneyimler elde etmesinde önemli bir görev üstlenmiştir.

‘’Anadolu Mutfağı’’ ve ‘’Osmanlı Mutfağı’’nı tanıtmayımisyon edinen GTD; yerli ve yabancı turistlerin Gastronomik ürünleri tatması, yenideneyimler elde etmesinde önemli bir görev üstlenmiştir. Yerli ve yabancıların deneyimiyaşarken turizm faaliyetlerini kullanıyor olmasında Dünyada kongre, sağlık, ev turizmindede olduğu gibi, Gastronomi Turizmi de kabul edilmiştir. Gastronomik alanlarda pekçok çalışmalar yürütmeye devam eden GTD Başkanı Gürkan Boztepe; turizme gönül verenmesleğinin tüm değerlerine saygı duyan ve yenilikçiliğe inanarak yola çıkan turizmprofesyonelleri TUR-İD Başkanı Cengiz Terzi ile iş birliği için görüşme yapmıştır.TUR-İD; bütünsel temsile sahip olmak amacıyla her branş ve kademede; turizminemekçileri, profesyonelleri ve akademisyenlerini organize bir yapı altında toplamayıhedeflemektedir. Derneğin diğer hedefleri arasında; Genç Turizmciler için de ayrıbir platform kurulması ve genç turizmcileri hem sektörün duayenleri ve hem deakademisyenler ile buluşturarak daha nitelikli turizmcilerin yetişmesi için katkıdabulunmak yer alıyor. Yapılan görüşmeler sonunda GTD Başkanı Gürkan Boztepe veTUR-İD Başkanı Cengiz Terzi İş birliği yapma konusunda anlaşmış, iş birliği ileyapılabilecek çalışmaları değerlendirmişlerdir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku