RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Ünlü şarkıcı Gwen Stefani’ye şaşırtıcı suçlama

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı Gwen Stefani, siyahların kültürünü “çalmakla” suçlanıyor. 52 yaşındaki ünlü şarkıcı Gwen Stefani yeni şarkısı “Light …

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı Gwen Stefani, siyahların kültürünü “çalmakla” suçlanıyor.

52 yaşındaki ünlü şarkıcı Gwen Stefani yeni şarkısı “Light My Fire”ın müzik videosunun yayınlanmasının ardından “siyah kültürü çalmakla” suçlandı.

CNN’de yer alan habere göre, ABD’li şarkıcı, Sean Paul ve Jamaikalı şarkıcı Shenseea ile ortak yayınladığı klibi yüzünden sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu ve birçok kişi, onu kültürü kendi kişisel kazancı için kasıtlı olarak kullanmakla suçladı.

Geçmişte de birçok farklı kültürü kendisine mal ederek kitlelere yayınlamakla suçlanan Stefani’ye destek veren hayranları da oldu. Bazı hayranları, ünlü şarkıcının Jamaikalı isimlerle çalışmasını “kültürü kucaklama” olarak yorumladı.

Stefani ise bu iddialar karşısında, geçen yıl Paper dergisine verdiği bir röportajda “kültürü çaldığı” suçlamalarına sadece saygı duyduğunu yineleyerek, “Kültürlerimizi alıp satmasaydık ve takas etmeseydik, bu kadar güzelliğe sahip olmazdık. Birbirimizden öğreniyoruz, birbirimizden paylaşıyoruz, birbirimizden büyüyoruz. Ama tüm bu kurallar bizi gittikçe daha fazla bölüyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku